0537 664 99 19 TIKLA ARA
 

14’lü Merkezi Kilit Özellikleri 05376649919

14’lü Merkezi Kilit Özellikleri 05376649919

Çilingir Firmamız bu sayfa da çelik kapılar da kullanılan 14’lü merkezi kilitler hakkında siz değerli müşterilerimize bazı bilgiler verecektir;

14’lü Merkezi Kilit Özellikleri;

14’lü merkezi kilit iki adet barelden oluşur. Kapının alt tarafında bulunan barelden kumanda edilen kilit, çelik kapının karşısına üç ayrı yerden, kapının üst kasasına ve yere olmak üzere toplamda beş noktadan üç tur kilitleme sağlar. 14 lü merkezi kilit üst bareli ise sadece tek dil olarak kapı karşısına iki tur kilitleme sağlar.

14’lü merkezi kilit pratik bir çözüm sunar;

14’lü merkezi kilidin en büyük özelliği ise kapı dilinin ortak olmasıdır.Kilit dilinin alt ve üst barelden ortak olarak açılabilme özelliği, evlerinde temizlikçi veya bakıcı hizmeti alan kullacılar için kolaylık sağlar.

Örnek vermek gerekirse, bir 14’lü merkezi kilit kullanıcısı, evlerine gelecek olan temizlikçi veya bakıcı çalışana üst kilidin anahtarını verir ve evden çıkarken temizlikçinin geleceği günlerde sadece üst kilidi kilitler.

Eve gelen temizlikçi, kilit dilinin ortak olması nedeni ile üst kilidi açarak giriş yapar. Kullanıcı, 14’lü merkezi kilidin alt tarafını kilitlediği sürece temizlikçi de üst anahtar olsa dahi giriş yapamaz.14’lü merkezi kilit, Kale ve mult-lock olmak üzere iki marka tarafından üretilmektedir.

Yorum Yok

Sorry, the comment form is closed at this time.

TIKLA, ÇİLİNGİRİ HIZLI ARA >>