0537 664 99 19 TIKLA ARA
 

Kaliteli çilingir ile kalitesiz çilingir nasıl ayırt edilir?

Çilingir

Kaliteli çilingir ile kalitesiz çilingir nasıl ayırt edilir?

 

Kaliteli çilingir ile kalitesiz çilingir nasıl ayırt edilir? Kaliteli niyetli çilingirler ile kalitesiz kötü niyetli çilingirler, aslında ustalık kabiliyetinin yanı sıra, iyi insan ve kötü insan olarak da adlandırılır.

 

 

Şunu kesin olarak belirtmeliyiz ki, kapının  iç kısımında veya içeride anahtar unutulduğunda kapı kilitlerinin kırılmasına gerek olmadan işlemin hasarsız olarak tamamlanması gerekir.

 

 

Kilitli kapılarda ise, kapı rozet korumalı bile olsa sadece rozetlerin değişimini yaparak yine kilit değişimine gerek görülmemelidir ancak anahtar kayıp olmuş ve hiç bir yedeği kalmamış ise kilit değişimi zorunlu hale gelebilir.

 

Kaliteli iyi niyetli ve karakter olarak üst seviyede bulunan çilingirlerin kapıları açarken nasıl hareket etmesi gerektiği aşağıda sıralanmıştır;

  • Talep sahibi ile uygun bir üslup ile iletişim kurar.
  • Müşteri sormasa bile fiyatını belirtir.
  • Verdiği sürede adrese ulaşır.
  • Güvenlik kontrolünü yapar.
  • Kapıya kilide zarar vermeden işlemi tamamlar.

 

Kalitesiz,kötü niyetli ve karakter olarak düşük seviyede bulunan çilingirlerin ise kapıları açarken nasıl hareket etttiği aşağıda sunulmuştur;

  • Genellikle verdikleri süreye uymazlar.
  • Müşteri sormaz ise fiyat vermezler, fiyat soran müşteriye ise işi almak için düşük bir fiyat verip işlem sırasında kilit kırararak ek masraf çıkartırlar.
  • Genellikle bir kaç kişi ile adrese gelip istedikleri ücreti alabilmek için talep sahibi üzerinde psikolojik baskı kurarlar.

 

Örnek olarak, içeride anahtar unutarak çekilmiş bir kapı için iyi niyetli çilingirlerden hizmet alındığında 200 tl ye işlem tamamlanır. Kötü niyetli bir çilingirden hizmet alındığında ise ek olarak  kilit ve taksi ücreti gibi bir çok masraf eklenebilir.

 

Aynı durum, iyi ustalar ve kötü ustalar için de geçerlidir. İsimlendirme olarak kaliteli usta veya beceriksiz usta olarak da adlandırılır.

Özetle, insanlar kapı da kaldıklarında paniğe kapılıp acele etmeden düzgün bir çilingir arayışı içerisinde olmalıdırlar.

Etiketler:
Yorum Yok

Sorry, the comment form is closed at this time.